Aktualności

21 listopada br. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się wyjątkowa konferencja podsumowująca 5 lat członkostwa Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Celem konferencji była prezentacja zaangażowania polskiego sektora kosmicznego w badania nad przestrzenią kosmiczną, jak również wskazanie kierunków dalszego rozwoju branży, która jest jednym z kluczowych sektorów wzmacniających innowacyjność i konkurencyjność światowych gospodarek.

Więcej …
16 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - 12 maja 2012r. Drukuj Email
poniedziałek, 28 maja 2012 08:26

"Energia"

W tym roku  po raz pierwszy Centrum Badań Kosmicznych występowało wraz z całym GeoPlanet - Centrum Badań Ziemi i Planet. Dzięki temu mieliśmy wielki połączony w trzech namiotów teren do prowadzenia najróżniejszych pokazów.

Hasłem przewodnim Pikniku była ,,Energia'' i ona dominowała w naszych pokazach jak i w pełnych uśmiechu twarzach nie tylko najmłodszych uczestników Pikniku.

W Centrum Badań Kosmicznych przygotowaliśmy cztery pokazy: o energia Słońca w promieniach X, o kometach (przepis na kometę) i misjach Rosetta i Herschel, o kosmicznym krecie wbijającym się w grunt księżycowy oraz o Lemie i Heweliuszu - pierwszych polskich satelitach naukowych.  Mimo mżawki i chłodu Warszawiacy jak zwykle dopisali i wielki namiot GeoPlanet był cały dzień zapełniony po brzegi promieniując energią na całą okolicę.

 
Start
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL