Aktualności

9 kwietnia 2018 dr Tomasz Mrozek, naukowiec Centrum Badań Kosmicznych PAN (Zakładu Fizyki Słońca we Wrocławiu) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Astronomiczny) jako pierwszy na świecie dostrzegł na powierzchni Słońca obszar aktywności, którego pojawianie się oznacza początek nowego, 25. cyklu słonecznego.

Więcej …
Konferencja Geoland Forum Drukuj Email
Aktualności
piątek, 09 września 2011 16:12

W dniach 13-15 września odbędzie się w Warszawie konferencja - Geoland Forum, współorganizowana przez Centrum Badań Kosmicznych PAN, pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Celem jej jest zaprezentowanie i ocena przez użytkowników, przyszłych serwisów dotyczących monitoringu lądów opracowanych w ramach programu Unii Europejskiej GMES (Global Monitoring for Environment and Security).

Projekt geoland 2 ma za zadanie dostarczyć następujące typy usług:

• Usługi podstawowe (Core Mapping Services CMS) odnoszą się do wymagań użytkowników kompetentnych w rozwijaniu/wprowadzaniu/monitorowaniu polityk Europejskich i narodowych lub zobowiązań międzynarodowych UE. Wynikiem CMS mogą być ogólne produkty o wielu zastosowaniach, dzielone przez społeczność użytkowników, powtarzalne i w perspektywie wielu lat.

• Usługi pochodne (Core Information Services) będą dostosowane do specyficznych wymagań grup użytkowników bądź na poziomie Europejskim, bądź na poziomie lokalnym /regionalnym/ narodowym.

Forum będzie jedną z ostatnich okazji do dyskusji na temat kształtu lądowego komponentu programu GMES, ponieważ już w 2014 roku usługi te mają wejść w fazę operacyjną, to znaczy informacje dotyczące monitoringu lądów (np.: mapy pokrycia terenu, informacje dotyczące stanu wegetacji roślin, czystości wód), będą dostępne za darmo poprzez dedykowane geoportale i na bieżąco aktualizowane.

pdf_buttonProgram konferencji

Poprawiony: piątek, 09 września 2011 16:35
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL