Aktualności

21 listopada br. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się wyjątkowa konferencja podsumowująca 5 lat członkostwa Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Celem konferencji była prezentacja zaangażowania polskiego sektora kosmicznego w badania nad przestrzenią kosmiczną, jak również wskazanie kierunków dalszego rozwoju branży, która jest jednym z kluczowych sektorów wzmacniających innowacyjność i konkurencyjność światowych gospodarek.

Więcej …
Warsztaty - Obserwacje satelitarne – wsparcie w sytuacjach kryzysowych PDF Drukuj Email
Aktualności
czwartek, 26 kwietnia 2012 11:59

Centrum Badań Kosmicznych PAN, Secure World Foundation oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej serdecznie zapraszają na międzynarodowe warsztaty:

„Obserwacje satelitarne – wsparcie w sytuacjach kryzysowych”, które odbędą się w dniach 16-18 maja 2012 r.

w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, ul. Słowackiego 52/54 w Warszawie.

Trzydniowe warsztaty poświęcone będą wykorzystaniu technik satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym, ochronie środowiska oraz ratownictwie. Odbędą się w ramach Dni Technik Satelitarnych 2012.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie i omówienie praktycznego zastosowania technik satelitarnych podczas sytuacji kryzysowych. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zastosowań danych obserwacyjnych, zwiększania swoich umiejętności w tematyce GIS oraz o źródłach pozyskiwania danych satelitarnych. W ramach warsztatów uczestnicy wezmą udział w interaktywnej grze symulacyjnej, podczas której będą walczyć z katastrofalną powodzią przy wsparciu przez dane i technologie geoprzestrzenne.

Szkolenie kierowane jest do użytkowników końcowych: przedstawicieli zarządzania kryzysowego, administracji publicznej oraz organizacji pomocy humanitarnej.

Udział w  imprezie  jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego online do 4 maja 2012r.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: http://gmes.cbk.waw.pl/

Poprawiony: czwartek, 06 września 2012 10:24
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL