Aktualności

31 marca br. kończy się możliwość rejestracji i składania projektów w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II.  W związku z tym jeszcze raz zachęcamy wszystkich młodych miłośników astronomii i badań kosmicznych do wzięcia w nim udziału.

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi,  realizowany w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji, w tym  Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konkurs skierowany do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat został podzielony na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers, Pioneers i Explorers (patrz opis poniżej).

Więcej …
Dzień Planetoid w CBK PAN Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 11:35

3 lipca br. Centrum Badań Kosmicznych PAN organizuje odczyty i warsztaty w związku z Międzynarodowym Dniem Planetoid. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do siedziby CBK PAN przy ulicy Bartyckiej 18A.

 

Opowiemy m.in czym planetoidy różnią się od planet, ile księżyców ma Ziemia, a także o kosmicznych katastrofach, o tym, dlaczego komety i planetoidy różnią się tak bardzo od siebie, ale czasami nie możemy ich odróżnić. 

Szczegóły wydarzenia i program na stronie: http://ssdp.cbk.waw.pl/popularnie/ssdp_asteroid_day.html

Poprawiony: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:54
 
Start Aktualności Aktualności Dzień Planetoid w CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 159 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL