Aktualności

Centrum Badań Kosmicznych PAN uczestniczy w międzynarodowym projekcie Europlanet 2020 Infrastruktura Badawcza (Europlanet 2020 RI). W ramach projektu CBK PAN udostępnia dane i przygotowuje modele mające zastosowanie w symulacji jonosfery ziemskiej, które będą pomocne w budowaniu modeli jonosfery Marsa, Wenus, Saturna i Jowisza. Przygotowane modele w pierwszej kolejności będą wykorzystane do alertów radiacyjnych dla Marsa. Modele jonosferyczne i atmosferyczne znajdą zastosowanie praktyczne w systemie HelgeoSSA, przeznaczonym dla cywilnych europejskich użytkowników SBAS, zaś system alertów może być wykorzystany w prognozowaniu stanów zaburzenia jonosfery.

Więcej …
Krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" zakończony! Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 14:25

3 kwietnia br. roku został zakończony krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" - międzynarodowego konkursu organizowanego przez JPL NASA/ESA. W Polsce konkurs koordynuje Centrum Badań Kosmicznych PAN i ESERO Polska.

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, w których każda miała za zadanie napisać esej na określone w regulaminie tematy. Co roku „Scientist for a day” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, ale również wspierających ich nauczycieli i tak było również tego roku. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nadesłanie prac i zachęcamy do śledzenia informacji konkursowych w następnych eliminacjach.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://cassini.cbk.waw.pl/

Zwycięskie eseje zostały umieszczone na stronie ESA: http://sci.esa.int/education/59143-winners-of-the-cassini-scienctist-for-a-day-competition-2016-2017/

 

 

Edycja: Joanna Pietrzak

 
Start Aktualności Aktualności Krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" zakończony!
Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL