Aktualności

Od 2015 roku Centrum Badań Kosmicznych PAN jest koordynatorem prac polskiego konsorcjum w projekcie PROBA 3. W projekcie budowy sterownika PROBA-3 ASPIICS CCB CBK PAN odpowiada za poprawność realizacji całości przedsięwzięcia, a w szczególności za opracowanie projektu komputera pokładowego, zapewnienie właściwej kontroli jakości, konstrukcję i wykonanie obudowy sterownika i okablowania wewnętrznego; ponadto niezmiernie istotna będzie integracja sterownika koronografu (w laboratoriach CBK PAN typu clean-room) oraz jego testy, zarówno funkcjonalne, jak i (w ramach wymagań) środowiskowe.

Więcej …
Krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" zakończony! Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 14:25

3 kwietnia br. roku został zakończony krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" - międzynarodowego konkursu organizowanego przez JPL NASA/ESA. W Polsce konkurs koordynuje Centrum Badań Kosmicznych PAN i ESERO Polska.

 

Konkurs został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, w których każda miała za zadanie napisać esej na określone w regulaminie tematy. Co roku „Scientist for a day” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, ale również wspierających ich nauczycieli i tak było również tego roku. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nadesłanie prac i zachęcamy do śledzenia informacji konkursowych w następnych eliminacjach.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://cassini.cbk.waw.pl/

Zwycięskie eseje zostały umieszczone na stronie ESA: http://sci.esa.int/education/59143-winners-of-the-cassini-scienctist-for-a-day-competition-2016-2017/

 

 

Edycja: Joanna Pietrzak

 
Start Aktualności Aktualności Krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" zakończony!
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL