Aktualności

31 marca br. kończy się możliwość rejestracji i składania projektów w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II.  W związku z tym jeszcze raz zachęcamy wszystkich młodych miłośników astronomii i badań kosmicznych do wzięcia w nim udziału.

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi,  realizowany w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji, w tym  Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konkurs skierowany do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat został podzielony na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers, Pioneers i Explorers (patrz opis poniżej).

Więcej …
Stypendium START dla młodego uczonego z CBK PAN Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 13:26

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki 25. edycji konkursu o stypendia START dla wybitnych młodych naukowców z Polski. Jednym ze stu tegorocznych laureatów, wybranych spośród 1152 zgłoszonych kandydatów,  jest mgr Paweł Swaczyna z Zespołu Fizyki Kosmicznej i Astrofizyki Centrum Badań Kosmicznych PAN (ZFUSiA CBK PAN).

 

W dowód uznania dla swoich osiągnięć badawczych mgr Swaczyna otrzymał dodatkowo wyróżnienie Profesora Adama Sobiczewskiego, przyznawane młodym naukowcom za szczególnie ciekawe badania z dziedziny fizyki teoretycznej, astronomii lub matematyki.

Mgr Paweł Swaczyna jest już drugim laureatem tego prestiżowego konkursu z ZFUSiA; stypendystką START w 2012 roku była także mgr Marzena A. Kubiak.

Wyniki tegorocznego konkursu ogłoszono 10 maja br., a uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 27 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.

 
Start Aktualności Aktualności Stypendium START dla młodego uczonego z CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL