Aktualności

17 lutego br. w Monitorze Polskim opublikowano uchwałę Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Polskiej Strategii Kosmicznej. W dokumencie czytamy: „Polski sektor kosmiczny od kilku lat notuje bardzo dynamiczny wzrost. Jest to branża wysokiej technologii o charakterze niszowym, która może przyczynić się do osiągnięcia podstawowego celu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju – stworzenia nowego modelu rozwoju polskiej gospodarki, opartego w większym stopniu na wiedzy, innowacjach i postępie technologicznym niż na niskich kosztach produkcji”. W wizji Polskiej Strategii Kosmicznej „Sektor kosmiczny jest ważnym elementem polskiej gospodarki opartej na wiedzy i innowacyjności, a jego powiązania z innymi obszarami gospodarki sprzyjają zwiększaniu ich konkurencyjności.”

Więcej …
Konkurs na projekt edukacyjny Drukuj Email
piątek, 15 września 2017 14:46

Centrum Badań Kosmicznych PAN ogłasza konkurs na projekt edukacyjny dla nauczycieli, edukatorów i popularyzatorów nauki związanych z naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

 

Poszukujemy innowacyjnych i autorskich projektów, które będą inspirować innych nauczycieli do prowadzenia lekcji, rozbudzających w uczniach ciekawość i chęć odkrywania Wszechświata w odniesieniu do fizyki, chemii, biologii, geografii czy astronomii.

Projekty pozwalające realizować podstawę programową i jednocześnie zawierające nawiązania do atrakcyjnej i rzadko spotykanej tematyki badań kosmicznych, będą bardzo cenne dla nauczycieli, a także pomogą przenieść najlepsze praktyki m.in. wypracowane w gimnazjach do szkół w nowej strukturze.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 października 2017 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Konkurs na projekt edukacyjny.pdf

 

Edycja: Joanna Pietrzak

Poprawiony: piątek, 15 września 2017 14:52
 
Start Aktualności Aktualności Konkurs na projekt edukacyjny
Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL