Aktualności

17 lutego br. w Monitorze Polskim opublikowano uchwałę Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Polskiej Strategii Kosmicznej. W dokumencie czytamy: „Polski sektor kosmiczny od kilku lat notuje bardzo dynamiczny wzrost. Jest to branża wysokiej technologii o charakterze niszowym, która może przyczynić się do osiągnięcia podstawowego celu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju – stworzenia nowego modelu rozwoju polskiej gospodarki, opartego w większym stopniu na wiedzy, innowacjach i postępie technologicznym niż na niskich kosztach produkcji”. W wizji Polskiej Strategii Kosmicznej „Sektor kosmiczny jest ważnym elementem polskiej gospodarki opartej na wiedzy i innowacyjności, a jego powiązania z innymi obszarami gospodarki sprzyjają zwiększaniu ich konkurencyjności.”

Więcej …
Wizyta przedstawicieli belgijskiego sektora kosmicznego w CBK PAN Drukuj Email
środa, 20 września 2017 09:40

15 września br. Centrum Badań Kosmicznych PAN gościło przedstawicieli belgijskiego sektora kosmicznego. Celem wizyty była prezentacja potencjału kompetencji CBK PAN i podmiotów z Belgii oraz podjęcie rozmów na temat przyszłej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

 

Wśród podmiotów goszczących w CBK PAN znalazły się m.in. Centre Spatial de Liege, Qinetiq Space N.V., OIP Sensor Systems, Amos, Uniwersytet w Liege i Instytut Karmana, jak również przedstawiciele klastra aerokosmicznego Walonii SkyWin, flamandzkiego sektora kosmicznego VRI, stowarzyszenia Lambda-X  oraz belgijskiego biura ds. sektora kosmicznego Belspo.

 

img_0504 copy

 

Edycja: Joanna Pietrzak

Poprawiony: środa, 20 września 2017 09:51
 
Start Aktualności Aktualności Wizyta przedstawicieli belgijskiego sektora kosmicznego w CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL