Aktualności

W połowie maja br. w Poznaniu odbyła się ósma edycja Tygodnia Mikrofalowego i Radarowego (Microwave and Radar Week), w której czynny udział wzięli przedstawiciele Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Więcej …
22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik z udziałem CBK PAN Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 12:50

9 czerwca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 22. Piknik Naukowy, organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. W imprezie udział weźmie Centrum Badań Kosmicznych PAN. W tym roku tematem przewodnim Pikniku będzie: „Ruch”.

 

Na stoiskach CBK PAN będzie można zobaczyć pokaz „Ruch obiegowy Ziemi wokół Słońca” oraz prezentacje dotyczące zagadnień związanych z ruchem obrotowym Ziemi (m.in. dzień i noc, dobowa zmiana czasu, zmiana wysokości Słońca nad horyzontem w ciągu dnia, ruchy gwiazd na niebie w ciągu doby, spłaszczenie Ziemi na biegunach, siła Coliorisa). Wyjaśnimy, dlaczego Ziemia nie jest idealną kulą, lecz jest spłaszczona na biegunach. Drugi pokaz będzie dotyczył ruchu sztucznych satelitów Ziemi. Dowiemy się m.in. dlaczego satelity nie spadają na Ziemię.

Zapraszamy w godzinach 11:00-20:00 do stanowisk pokazowych CBK PAN, znajdujących się w namiocie Centrum Badań Ziemi i Planet – GeoPlanet (oznaczonym: A36).

Więcej informacji o Pikniku: http://www.pikniknaukowy.pl.

 
Start Promocja Nauki Piknik Naukowy 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik z udziałem CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL