Aktualności

9 kwietnia 2018 dr Tomasz Mrozek, naukowiec Centrum Badań Kosmicznych PAN (Zakładu Fizyki Słońca we Wrocławiu) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Astronomiczny) jako pierwszy na świecie dostrzegł na powierzchni Słońca obszar aktywności, którego pojawianie się oznacza początek nowego, 25. cyklu słonecznego.

Więcej …
Wizyty w CBK

Rozumiejąc wagę upowszechniania i popularyzacji wiedzy, Centrum Badań Kosmicznych podejmuje różne rodzaje aktywności edukacyjno-promocyjnych, dzięki którym odbiorcy bezpośrednio uzyskują interesujące ich informacje. W naszych działaniach szczególnie dążymy do pokazywania społeczeństwu znaczenia badań kosmicznych i ich rezultatów.

Centrum Badań Kosmicznych PAN jest otwarte na wizyty w naszym instytucie różnych grup (dzieci, młodzież, dorośli) zainteresowanych tematyką badań kosmicznych. W zależności od wieku i zainteresowań uczestników organizujemy dla nich wykłady, prezentacje, warsztaty z różnych dziedzin, a także pokaz laboratoriów, gdzie powstają i są testowane projektowane w naszym instytucie instrumenty satelitarne.

Wniosek o przyjęcie grupy w CBK PAN należy złożyć wyłącznie w formie pisemnej i przesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. razem z wypełnionym formularzem do wniosku.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne ze zgodą na wizytę grupy w CBK PAN w proponowanym terminie. Organizator, w odpowiedzi na złożony wniosek, otrzyma pisemną odpowiedź zawierającą zgodę lub też odmowę przyjęcia grupy w Centrum Badań Kosmicznych.

Wniosek o wizytę w CBK PAN wraz z formularzem zgłoszeniowym

Osoby i grupy zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na tematy kosmiczne i dotyczące technik satelitarnych zapraszamy również do uczestnictwa w corocznych Piknikach Naukowych oraz Festiwalach Nauki, podczas których naukowcy i inżynierowie z Centrum prezentują w sposób popularno-naukowy najnowsze osiągnięcia w prowadzonych przez nich projektach.

Start Promocja Nauki Wizyty w CBK
Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL