Aktualności

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki 25. edycji konkursu o stypendia START dla wybitnych młodych naukowców z Polski. Jednym ze stu tegorocznych laureatów, wybranych spośród 1152 zgłoszonych kandydatów,  jest mgr Paweł Swaczyna z Zespołu Fizyki Kosmicznej i Astrofizyki Centrum Badań Kosmicznych PAN (ZFUSiA CBK PAN).

Więcej …
Wizyty w CBK

3 lipca 2017 Centrum Badań Kosmicznych PAN organizuje odczyty i warsztaty w związku z Międzynarodowym Dniem Planetoid. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do siedziby CBK PAN przy ulicy Bartyckiej 18A.

Opowiemy m.in czym planetoidy różnią się od planet, ile księżyców ma Ziemia, a także o kosmicznych katastrofach, o tym, dlaczego komety i planetoidy różnią się tak bardzo od siebie, ale czasami nie możemy ich odróżnić.

Szczegóły wydarzenia i program na stronie: http://ssdp.cbk.waw.pl/popularnie/ssdp_asteroid_day.html

Grupy powyżej 6 osób proszone są o wypełnienie wniosku o udział w Dniu Planetoid wraz z formularzem zgłoszeniowym i przesłanie go na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Rozumiejąc wagę upowszechniania i popularyzacji wiedzy, Centrum Badań Kosmicznych podejmuje różne rodzaje aktywności edukacyjno-promocyjnych, dzięki którym odbiorcy bezpośrednio uzyskują interesujące ich informacje. W naszych działaniach szczególnie dążymy do pokazywania społeczeństwu znaczenia badań kosmicznych i ich rezultatów.

Centrum Badań Kosmicznych PAN jest otwarte na wizyty w naszym instytucie różnych grup (dzieci, młodzież, dorośli) zainteresowanych tematyką badań kosmicznych. W zależności od wieku i zainteresowań uczestników organizujemy dla nich wykłady, prezentacje, warsztaty z różnych dziedzin, a także pokaz laboratoriów, gdzie powstają i są testowane projektowane w naszym instytucie instrumenty satelitarne.

Wniosek o przyjęcie grupy w CBK PAN należy złożyć wyłącznie w formie pisemnej i przesłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. razem z wypełnionym formularzem do wniosku.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne ze zgodą na wizytę grupy w CBK PAN w proponowanym terminie. Organizator, w odpowiedzi na złożony wniosek, otrzyma pisemną odpowiedź zawierającą zgodę lub też odmowę przyjęcia grupy w Centrum Badań Kosmicznych.

Wniosek o wizytę w CBK PAN wraz z formularzem zgłoszeniowym

Osoby i grupy zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na tematy kosmiczne i dotyczące technik satelitarnych zapraszamy również do uczestnictwa w corocznych Piknikach Naukowych oraz Festiwalach Nauki, podczas których naukowcy i inżynierowie z Centrum prezentują w sposób popularno-naukowy najnowsze osiągnięcia w prowadzonych przez nich projektach.

Start Promocja Nauki Wizyty w CBK
Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL