Aktualności

31 marca br. kończy się możliwość rejestracji i składania projektów w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II.  W związku z tym jeszcze raz zachęcamy wszystkich młodych miłośników astronomii i badań kosmicznych do wzięcia w nim udziału.

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi,  realizowany w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji, w tym  Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konkurs skierowany do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat został podzielony na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers, Pioneers i Explorers (patrz opis poniżej).

Więcej …
Aktualności
Seminarium 22 czerwca 2017 Drukuj Email
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:43

Uprzejmie zapraszamy na specjalne seminarium w CBK PAN.  W czwartek  22 czerwca  2017,  o godz. 14 dr Janusz Kapusta wygłosi odczyt pt. "K-dron, przeoczony kształt. Między nauką a sztuką".

Więcej…
 
Stypendium START dla młodego uczonego z CBK PAN Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 13:26

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki 25. edycji konkursu o stypendia START dla wybitnych młodych naukowców z Polski. Jednym ze stu tegorocznych laureatów, wybranych spośród 1152 zgłoszonych kandydatów,  jest mgr Paweł Swaczyna z Zespołu Fizyki Kosmicznej i Astrofizyki Centrum Badań Kosmicznych PAN (ZFUSiA CBK PAN).

Więcej…
 
Półfinały konkursu Odysseus II Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 13:21

W dniach 4-7 czerwca br. w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie odbędą półfinały konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej Oddysseus II. Finaliści krajowej edycji konkursu z Polski, Litwy, Łotwy, Francji oraz Grecji spędzą w Warszawie cztery dni pełne zajęć związanych z kosmosem.

Więcej…
 
Krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" zakończony! Drukuj Email
wtorek, 30 maja 2017 14:25

3 kwietnia br. roku został zakończony krajowy etap konkursu "Scientist for a Day" - międzynarodowego konkursu organizowanego przez JPL NASA/ESA. W Polsce konkurs koordynuje Centrum Badań Kosmicznych PAN i ESERO Polska.

Więcej…
 
Pomyślne testy OPS-SAT: mały satelita - wielkie zamierzenia Drukuj Email
piątek, 19 maja 2017 12:36

Pod koniec kwietnia br. w siedzibie ESA/ESOC w Darmstadt zostały zakończone testy modelu inżynierskiego satelity OPS-SAT, budowanego przy udziale m.in. Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Poprawiony: piątek, 19 maja 2017 12:40
Więcej…
 


Strona 1 z 4
Start Aktualności
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL