Aktualności

/Warszawa, 21 czerwca 2018/

Wykonane w ostatnich dniach testy wykazały, że Polskie instrumenty naukowe na pokładzie chińskiej sondy księżycowej Longjiang-2 działają bez zarzutu. Za opracowanie aparatury odpowiedzialne było Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN).

 

Więcej …
Skuteczniejsza walka z pandemią COVID-19 celem projektu HERoS z udziałem CBK PAN Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 11:27

Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) pomogą optymalizować działania systemowe związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, sprawcy pandemii choroby COVID-19.

 

Będzie to możliwe dzięki udziałowi specjalistów Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN w projekcie Health Emergency Response in Interconnected Systems (HERoS, Reagowanie na sytuacje kryzysowe w aspekcie zdrowia publicznego). Projekt finansowany jest z funduszy programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

 

Celem projektu HERoS jest udoskonalenie systemowego reagowania na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, w tym także metod zapobiegania szerzeniu dezinformacji powodujących nieracjonalne zachowania społeczeństwa. Projekt będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie wielopłaszczyznowa analiza sytuacji, na podstawie której opracowane zostaną rekomendacje dla podmiotów bepośrednio odpowiedzialnych za reagowanie na rozprzestrzenianie się epidemii: administracji państwowej, służby zdrowia, centrów zarządzania kryzysowego, logistyków. W drugiej fazie projekt skupi się na opracowaniu narzędzi i metod służących zapobieganiu i łagodzeniu skutków pandemii w przyszłości.

 

CBK PAN będzie odpowiedzialne za analizę i wizualizację danych obrazujących stan faktyczny oraz wyniki modelowania. HERoS realizowany jest w ramach międzynarodowego konsorcjum, którego koordynatorem jest Svenska Handelshogskolan z Finlandii. Poza CBK PAN i Finami w skład zespołu wchodzą: Technische Universiteit Delft (Holandia), Stichting VU (Holandia), The Open University (Wielka Brytania), NHG Consulting Oy (Finlandia), Squadron sp. z o.o. (Polska), Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (Polska), ARTTIC (Francja), Associazione della Croce Rossa Italiana (Włochy), People-to-People Health Foundation (Project HOPE) (Macedonia Północna).

 

/CBK PAN/

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Start Aktualności Aktualności Skuteczniejsza walka z pandemią COVID-19 celem projektu HERoS z udziałem CBK PAN
Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL