Aktualności

Centrum Badań Kosmicznych PAN jest obecnie zaangażowane w dwa projekty Europejskiej Agencji Kosmicznej związane z procesem lądowania na Fobosie – księżycu Marsa.

W projekcie ESA REST (w konsorcjum z GMV Rumunia, AVS Wielka Brytania) CBK PAN odpowiada za kształtowanie dynamiki podwozia lądownika przez aktywne sterowanie.

Więcej …
Cosmic Challenge – finał konkursu edukacyjnego Drukuj Email
czwartek, 10 września 2020 16:22

15 września bieżącego roku na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie odbędzie się finał programu edukacyjnego "Cosmic Challenge", nad którym honorowy patronat obejmuje m.in. Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Główną nagrodą w konkursie będzie wizytacja w obserwatorium Gran Telescopio CANARIAS. W składzie Jury konkursu, oprócz reprezentanta CBK PAN, znajdą się przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej, Mars Society Polska, UMCS i miasta Lublin.

„Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, zainteresowanych tematyką kosmosu, realizowany wspólnie z jednym z największych obserwatoriów astronomicznych Gran Telescopio CANARIAS, mieszczącym się na wyspie La Palma. Program ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania pasji i zainteresowań związanych z naukami ścisłymi.

Więcej o konkursie: http://spaceship.edu.pl/cosmic-challenge/

Poprawiony: czwartek, 10 września 2020 16:24
 
Start Aktualności Aktualności Cosmic Challenge – finał konkursu edukacyjnego
Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL