Aktualności

W Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) rozpoczęto realizację projektu „openSPACE - repozytorium otwartych danych wysokiej wartości z obserwacji Ziemi i kosmosu”, dzięki któremu zbierane w instytucie na przestrzeni lat wyselekcjonowane dane o niezwykle istotnej wartości dla nauki zostaną uporządkowane, odpowiednio ustandaryzowane i co najważniejsze – zarchiwizowane w formie cyfrowej.

Więcej …
Seminarium ZGP, 4 grudnia 2020 Drukuj Email
Seminaria Geodezyjne
niedziela, 29 listopada 2020 01:17

Szanowni Wielce Uczestnicy Seminarium,

Mam wielką przyjemność zaprosić na kolejne naukowe spotkanie on-line, na którym Pan Prof. Marek Kaczorowski przedstawi wyniki swoich badań w referacie p.t. Wykorzystanie badań aktywności tektonicznej  w Książu do oceny zagrożenia sejsmicznego w południowo-zachodniej Polsce.

Współautorem referatu jest pan Marcin Rudnicki z Centrum Naukowo Przemysłowego.

Zmiany pola naprężeń tektonicznych skorelowane z aktywnością tektoniczną monitorowane są w Laboratorium Geodynamicznym CBK PAN w Książu. Dane te, jak również dane pomiarów satelitarnych i VLBI na płycie europejskiej pozwalają określać okresy w których mogą występować zdarzenia sejsmiczne.

Seminarium rozpocznie się w piątek 4 grudnia 2020 r., o godz. 13:15, za pomocą platformy WebEx. Link do webex przesłany zostanie państwu osobno.

Do zobaczenia w sieci

Janusz B. Zieliński

 
Start Seminaria Geodezyjne Seminarium ZGP, 4 grudnia 2020
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL