Aktualności

Eksperci Centrum Badań Kosmicznych PAN wykorzystali dane satelitarne do wyznaczenia zasięgu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Obserwacje pokazały, że między 20 a 22 kwietnia obszar objęty pożarem powiększył się ośmiokrotnie, osiągając niemal 4200 hektarów.

Więcej …
Centrum Badań Kosmicznych PAN - Z nami zrobisz kosmiczną karierę Drukuj Email
Aktualności
środa, 31 marca 2010 11:33

Branża kosmiczna to obecnie najszybciej rozwijający się sektor na świecie. Przeprowadzone wśród studentów badanie pokazało, że większość młodych ludzi postrzega pracę w tej branży jako niezwykle ciekawą i stwarzającą ogromne możliwości rozwoju. Niestety niewielki procent tych respondentów spotkało się wcześniej z nazwą Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK). Niewiele osób także wiedziała, że tego typu instytucja może zajmować się nie tylko wysyłaniem ludzi w przestrzeń kosmiczną.Aby zaprezentować  działalność Instytutu i wzmocnić jego wizerunek jako organizacji i pracodawcy, CBK wzięło w tym roku udział w dwóch inicjatywach akademickich – Akademickich Targach Pracy Jobbing w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Drogowskazach Kariery na terenie Wojskowej Akademii Technicznej.

Dzięki temu uczestnicy mogli zapoznać się z branżą kosmiczną i przekonać się, że mogą w niej znaleźć zatrudnienie osoby po bardzo różnych kierunkach studiów. Specjalnie dla nich pracownicy Centrum  przedstawili perspektywy kariery zarówno naukowej,  bezpośrednio związanej ze studiami doktoranckimi jak i  inżynieryjnej oraz menadżerskiej.

Dodatkowo słuchacze mogli w praktyce sprawdzić  zdobytą na studiach wiedzę. Na warsztacie związanym z projektem LIMES, przed studentami postawiono dwa zadania: wybór najlepszych zdjęć satelitarnych oraz wyznaczenie parametrów przepuszczalności granicy w projekcie dotyczącym monitoringu granic lądowych UE

Studenci byli bardzo zainteresowani warsztatem i działalnością CBK. Zadawali dużo pytań, szczególnie dotyczących studiów doktoranckich, odbycia praktyk i stażu.

Nasz profil można zobaczyć na stronach organizatorów:
http://www.jobbing.org.pl
http://www.drogowskazykariery.pl

Poprawiony: poniedziałek, 26 kwietnia 2010 11:38
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 277 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL