Aktualności

Z początkiem maja bieżącego roku Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) przystąpiło do projektu „openSPACE - repozytorium otwartych danych wysokiej wartości z obserwacji Ziemi i kosmosu” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, którego celem będzie uporządkowanie oraz digitalizacja zasobów danych naukowych zgromadzonych przez lata istnienia i funkcjonowania instytutu.

Więcej …
Nagroda od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Drukuj Email
Aktualności
piątek, 11 marca 2011 14:26

W dniu 7 marca 2011 roku w Muzeum Techniki w Warszawie podczas otwarcia „XVIII Giełdy Polskich Wynalazków Wyróżnionych na Światowych Wystawach w 2010 r.” odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i medali z udziałem kierownictw: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego RP, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz prasy, radia i telewizji.

Centrum Badań Kosmicznych PAN zostało wyróżnione przez Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbarę Kudrycką za projekt pod nazwą „Samowbijające się wielofunkcyjne urządzenie do głębokich badań podpowierzchniowych KRET.” Twórcami urządzenia są dr inż. J. Grygorczuk, dr inż. K. Seweryn oraz dr inż. R. Wawrzaszek. Nagrodę w imieniu CBK PAN odebrał z rąk podsekretarza stanu w MNiSW prof. Zbigniewa Marciniaka oraz Adama Rylskiego (Prezes SPWiR) dr inż. Jerzy Grygorczuk.

W roku 2010 złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami na światowych wystawach zostało wyróżnionych ponad 450 wynalazków. Przyznając wyróżnienia, jury targów międzynarodowych kierują się takimi kryteriami, jak: poziom nowatorstwa, techniki, zastosowanej technologii, potwierdzenie skuteczności rozwiązań przez wyniki badań czy sposób prezentacji, zapotrzebowaniem społecznym na dane rozwiązanie, możliwością jego wdrażania i sprzedaży, a nawet efektywnością promocyjno-marketingową. Polskie wynalazki w najwyższym stopniu spełniają powyższe wymagania. Jak co roku organizatorami Giełdy są Muzeum Techniki, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) oraz firma Eurobusiness Haller.

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 14:00
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 151 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL