Aktualności

Eksperci Centrum Badań Kosmicznych PAN wykorzystali dane satelitarne do wyznaczenia zasięgu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Obserwacje pokazały, że między 20 a 22 kwietnia obszar objęty pożarem powiększył się ośmiokrotnie, osiągając niemal 4200 hektarów.

Więcej …
Podsumowanie działalności dziewięciu krajowych organizacji działających na rzecz rozwoju astronautyki w Polsce w roku 2010 Drukuj Email
Aktualności
wtorek, 19 kwietnia 2011 12:12

Na prośbę dziewięciu krajowych organizacji działających na rzecz rozwoju astronautyki w Polsce zamieszczamy przygotowany  przez te organizacje dokument pt "Podsumowanie działalności organizacji pozarządowych sektora kosmicznego w roku 2010"

Dokument ten przybrał postać wspólnego opracowania i przedstawia dokonania organizacji, projekty realizowane i zrealizowane w 2010 roku.

Dwudziestostronicowy dokument zawiera krótkie opisy dziewięciu organizacji, bogato ilustrowane opisy inicjatyw podejmowanych przez  nie, wskazuje możliwości współpracy i sposoby nawiązania kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się z Podsumowaniem, które w zwięzły sposób pokazuje, jak w Polsce funkcjonuje środowisko działające na rzecz rozwoju astronautyki.

Dziewięć organizacji, które nadesłało materiały do podsumowania:

    * Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa
    * Copernicus Project
    * Kosmonauta.net
    * Mars Society Polska
    * Podkarpackie Amatorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Astronautyczne
    * Polskie Towarzystwo Rakietowe
    * Polskie Towarzystwo Astronautyczne
    * Space Generation Advisory Council
    * Studenckie Koło Astronautyczne

"Podsumowanie..." powstało w ramach przygotowań do konsultacji społecznych Planu działań na rzecz rozwoju technologii kosmicznych i wykorzystywania systemów satelitarnych w Polsce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w przygotowaniu podsumowania w przyszłym roku.

kontakt:    Mateusz Wolski Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

podsumowanie dzialalnosci NGO w roku 2010.pdf

Poprawiony: wtorek, 19 kwietnia 2011 12:25
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL