Aktualności

Profesor Włodek Kofman został wyróżniony nagrodą im. André Lallemanda przyznawaną przez Francuską Akademię Nauk za osiągnięcia w dziedzinie badań kosmicznych.

Więcej …
Konferencja Geoland Forum Drukuj Email
Aktualności
piątek, 09 września 2011 16:12

W dniach 13-15 września odbędzie się w Warszawie konferencja - Geoland Forum, współorganizowana przez Centrum Badań Kosmicznych PAN, pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE. Celem jej jest zaprezentowanie i ocena przez użytkowników, przyszłych serwisów dotyczących monitoringu lądów opracowanych w ramach programu Unii Europejskiej GMES (Global Monitoring for Environment and Security).

Projekt geoland 2 ma za zadanie dostarczyć następujące typy usług:

• Usługi podstawowe (Core Mapping Services CMS) odnoszą się do wymagań użytkowników kompetentnych w rozwijaniu/wprowadzaniu/monitorowaniu polityk Europejskich i narodowych lub zobowiązań międzynarodowych UE. Wynikiem CMS mogą być ogólne produkty o wielu zastosowaniach, dzielone przez społeczność użytkowników, powtarzalne i w perspektywie wielu lat.

• Usługi pochodne (Core Information Services) będą dostosowane do specyficznych wymagań grup użytkowników bądź na poziomie Europejskim, bądź na poziomie lokalnym /regionalnym/ narodowym.

Forum będzie jedną z ostatnich okazji do dyskusji na temat kształtu lądowego komponentu programu GMES, ponieważ już w 2014 roku usługi te mają wejść w fazę operacyjną, to znaczy informacje dotyczące monitoringu lądów (np.: mapy pokrycia terenu, informacje dotyczące stanu wegetacji roślin, czystości wód), będą dostępne za darmo poprzez dedykowane geoportale i na bieżąco aktualizowane.

pdf_buttonProgram konferencji

Poprawiony: piątek, 09 września 2011 16:35
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL