Aktualności

Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dotarł dzisiaj statek Dragon z instrumentem DESIS na pokładzie. Urządzenie posłuży do satelitarnych obserwacji Ziemi aż w 235 kanałach spektralnych. W jego realizacji brali udział inżynierowie Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Więcej …
Nagroda dla zespołu Zakładu Fizyki Słońca CBK PAN Drukuj Email
Aktualności
poniedziałek, 27 lutego 2012 11:09

Nagroda dla zespołu Zakładu Fizyki Słońca CBK PAN za prace w dziedzinie spektroskopii rentgenowskiej

19 października 2011 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się uroczyste posiedzenie Prezydium PAN i przedstawicieli Prezydium Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN) w ramach Dni Nauki Rosyjskiej w Polsce.

 

Podczas uroczystości zostały wręczone polskim laureatom nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe uzyskane w wyniku prowadzonych przez uczonych Polski i Rosji wspólnych badań naukowych. Za prace badawcze z zakresu spektroskopii rentgenowskiej Słońca nagrodę otrzymał zespół Zakładu Fizyki Słońca Centrum Badań Kosmicznych PAN z Wrocławia.

Ze względów formalnych nagrody i medale mogło otrzymać tylko 5 osób (prof. Janusz Sylwester, prof. Barbara Sylwester, dr Zbigniew Kordylewski, mgr Mirosław Kowaliński i inż. Jarosław Bąkała), choć uznane osiągnięcia wrocławski Zakład Fizyki Słońca zawdzięcza pracy całego Zespołu placówki. Nagroda PAN-RAN jest jednym z najważniejszych wyróżnień obu Akademii Nauk i przyznawana jest jedynie raz na trzy lata.

Nagroda_PAN i RAN 1.pdf

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 09:12
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 277 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL