Aktualności

W dniach 8-12 października br. zespół Centrum Informacji Kryzysowej (CIK) z Centrum Badań Kosmicznych PAN uczestniczył w ćwiczeniach służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego „Skansen Sanok 2018”.

Więcej …
Warsztaty - Obserwacje satelitarne – wsparcie w sytuacjach kryzysowych PDF Drukuj Email
Aktualności
czwartek, 26 kwietnia 2012 11:59

Centrum Badań Kosmicznych PAN, Secure World Foundation oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej serdecznie zapraszają na międzynarodowe warsztaty:

„Obserwacje satelitarne – wsparcie w sytuacjach kryzysowych”, które odbędą się w dniach 16-18 maja 2012 r.

w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, ul. Słowackiego 52/54 w Warszawie.

Trzydniowe warsztaty poświęcone będą wykorzystaniu technik satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym, ochronie środowiska oraz ratownictwie. Odbędą się w ramach Dni Technik Satelitarnych 2012.

Celem warsztatów jest zaprezentowanie i omówienie praktycznego zastosowania technik satelitarnych podczas sytuacji kryzysowych. Uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zastosowań danych obserwacyjnych, zwiększania swoich umiejętności w tematyce GIS oraz o źródłach pozyskiwania danych satelitarnych. W ramach warsztatów uczestnicy wezmą udział w interaktywnej grze symulacyjnej, podczas której będą walczyć z katastrofalną powodzią przy wsparciu przez dane i technologie geoprzestrzenne.

Szkolenie kierowane jest do użytkowników końcowych: przedstawicieli zarządzania kryzysowego, administracji publicznej oraz organizacji pomocy humanitarnej.

Udział w  imprezie  jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego online do 4 maja 2012r.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: http://gmes.cbk.waw.pl/

Poprawiony: czwartek, 06 września 2012 10:24
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 267 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL