Aktualności

Proste respiratory, bezpieczniejsze kombinezony czy innowacyjne metody dekontaminacji to przykłady potrzeb służby zdrowia, niezbędnych do zatrzymania epidemii koronawirusa.

Więcej …
Seminarium organizowane przez stowarzyszenie UNICORN wraz z Centrum Badań Kosmicznych Drukuj Email
Aktualności

Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!

Technologie satelitarne - nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej

2 października 2012, 10:00 - 15.00, Wrocław, Sukiennice 9, Sala Sesyjna

 

Szanowni Państwo,

W dniu 13 września 2012, po 20 latach od nawiązania współpracy, Polska podpisała umowę akcesyjną z Europejską Agencją Kosmiczną, do której należy obecnie 20 członków, w tym Rumunia i Czechy.

Przystąpienie Polski do ESA rozpoczyna nową erę dla polskiego przemysłu, otwierając dostęp do najwyższych technologii i programów międzynarodowych, finansowanych z budżetu Agencji, która kładzie szczególny nacisk na współpracę z innowacyjnymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami, instytutami badawczymi i centrami technologicznymi.

Europejska Unia Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN zaprasza na konferencję "Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! Technologie satelitarne - nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej", która odbędzie się we Wrocławiu 2 października 2012 roku w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Ministra Gospodarki i Prezydenta Wrocławia oraz Krajowej Izby Gospodarczej we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Centrum Badań Kosmicznych.

Zastosowanie najnowszych technologii satelitarnych ma kluczowy wpływ na przyspieszenie rozwoju innowacyjnych sektorów gospodarki oraz podniesienie jakości rozwiązań stosowanych w przemyśle i usługach. Wysokie technologie zajmują szczególne miejsce w strategii Wrocławia, gdzie z sukcesem działają Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, a także inne renomowane instytucje B+R. Dlatego też głos Miasta Wrocław w konferencji jest bardzo ważny.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania i finansowania osiągnięć satelitarnych w jednostkach naukowych oraz w sektorze prywatnym i publicznym (m.in. kartografia, geodezja, służby bezpieczeństwa, ratownictwa). Będzie to również okazja do nawiązywania partnerstwa na płaszczyźnie nauka-biznes-samorząd. W panelach eksperckich zasiądą przedstawiciele ministerstw i organizacji odpowiedzialnych za rozwój wysokich technologii w naszym kraju oraz firm wykorzystujących technologie kosmiczne i satelitarne.

Program konferencji wraz formularzem zgłoszeniowym przekazujemy Państwu w załączeniu i serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenie na Seminarium prosimy kierować do Biura UNICORN:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

tel. (22) 755-87-62, 501 494 925

W programie seminarium przygotowaliśmy wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych serię prezentacji dotyczących praktycznych zastosowań technologii satelitarnych. Prezentacje te będą wyświetlane na zewnątrz sali konferencyjnej (zarówno w czasie trwania konferencji jak też przez 30 minut po konferencji). Wszelkich informacji dotyczących szczegółów tych prezentacji a także odpowiedzi na pytania zainteresowanych osób będą udzielać przedstawiciele Centrum Badań Kosmicznych. Prezentacje wyświetlane w pętli:

1. Satelitarne dane klimatologiczne dla innowacyjnej gospodarki proekologicznej.

2. Wykorzystanie technik satelitarnych do monitoringu zagrożeń naturalnych.

3. Klasyfikacja zdjęć satelitarnych, metody obiektowe i detekcja zmian.

4. Przykłady wykorzystania technik satelitarnych w rolnictwie zrównoważonym.

5. Techniki satelitarne w zarządzaniu kryzysowym.

Poprawiony: piątek, 28 września 2012 10:30
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 154 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL