Aktualności

Misja sondy Rosetta Europejskiej Agencji Kosmicznej, która badała z bliska kometę 67P/Czuriumow-Gierasimienko, dostarczyła naukowcom mnóstwo nowych danych, które będą służyć do dalszych badań przez kolejne lata.

Więcej …
Dlaczego u nas Drukuj Email
• Chcesz dowiedzieć się więcej o badaniach i technologiach kosmicznych?
• Chcesz pracować w dynamicznym zespole fachowców?
• Chcesz wziąć udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych projektach i poczuć smak przygody dzięki współpracy
z Europejską Agencją Kosmiczną i NASA? 
• Jesteś ambitnym profesjonalistą, nastawionym na rozwój i osiągnięcie sukcesu?

 

Dołącz do nas!

Centrum Badań Kosmicznych jest interdyscyplinarnym instytutem Polskiej Akademii Nauk. Od ponad 30 lat łączy doskonałą znajomość europejskiej branży kosmicznej  z twórczością naukową i kreatywnością konstrukcyjną. Poprzez prowadzone na wysokim poziomie badania naukowe przyczyniamy się do pogłębiania i upowszechniania wiedzy z zakresu nauk kosmicznych. Staramy się podążać za światowymi trendami i dbamy o ich praktyczne wykorzystanie.

Udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych projektach (m.in. MARS EXPRESS - sonda marsjańska, CASSINI/HUYGENS - badania Saturna i Tytana, INTEGRAL – kosmiczne laboratorium wysokich energii, ROSETTA – misja do komety) świadczy o uznaniu, z jakim działalność CBK spotyka się na świecie.

Uczestniczyliśmy w budowie przyrządów dla ponad 60 eksperymentów kosmicznych (rakietowych i satelitarnych) oraz w interpretacji danych uzyskanych z jeszcze większej liczby kosmicznych misji.

Współpracujemy z Europejską Agencją Kosmiczną i aktywnie uczestniczymy w programach Unii Europejskiej, w szczególności we flagowych przedsięwzięciach europejskiego programu kosmicznego dotyczącego obserwacji Ziemi (GMES), nawigacji satelitarnej (GALILEO), bezpieczeństwa (PROTEUS).

Prowadzimy także studia doktoranckie w zakresie badań kosmicznych i geofizyki.

Główna siedziba CBK PAN znajduje się w Warszawie, a nasze filie to:

• Obserwatorium Astrogeodynamiczne w Borowcu k. Poznania
• Zakład Fizyki Słońca we Wrocławiu
• Laboratorium Geodynamiczne w Książu.

Największą wartością instytutu są nasi pracownicy. Obecnie CBK zatrudnia około 206 osób, w tym naukowców, inżynierów i specjalistów różnorakich specjalizacji.

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 11:30
 
Start Praca Dlaczego u nas
Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL