Aktualności

24 maja br. w warszawskim centrum EXPO XXI odbyło się Forum Sektora Kosmicznego 2018. Podczas konferencji były prezentowane sesje tematyczne dotyczące ewaluacji polskiego sektora kosmicznego oraz potencjału i kierunków jego rozwoju.

Więcej …
Polsko-ukraińskie seminarium projektowe EOPOWER Drukuj Email
Aktualności
poniedziałek, 30 września 2013 13:22

W dniach 5-6 września br. w Centrum Badań Kosmicznych PAN odbyło się polsko-ukraińskie seminarium zorganizowane w ramach projektu EOPOWER. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji naukowych oraz pozarządowych z Polski i Ukrainy, tj.: Zespół Obserwacji Ziemi CBK PAN, Wojskowa Akademia Techniczna, Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa, Instytut Technologiczno- Przyrodniczy, Politechnika Warszawska, Centrum Badań Kosmicznych Ziemi Ukraińskiej Akademii Nauk, Ukraiński Narodowy Uniwersytet Życia i Nauk o Środowisku, ULRMC.

 

Celem seminarium było zaprezentowanie dotychczasowej aktywności w dziedzinie m.in. wykorzystania danych obserwacji Ziemi oraz wskazanie obszarów potencjalnej współpracy. W trakcie dyskusji przedstawiono kilka ciekawych pomysłów naukowych i edukacyjnych, w tym  zorganizowanie wykładów dotyczących teledetekcji w polskich i ukraińskich instytucjach edukacyjnych w najbliższym roku akademickim.

Projekt EOPOWER  jest realizowany w ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej. Jego głównym celem jest informowanie różnych grup społecznych o możliwościach wykorzystywania danych obserwacji Ziemi oraz ich wpływie na  rozwój ekonomiczny.

 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL