Aktualności

/Warszawa, 21 czerwca 2018/

Wykonane w ostatnich dniach testy wykazały, że Polskie instrumenty naukowe na pokładzie chińskiej sondy księżycowej Longjiang-2 działają bez zarzutu. Za opracowanie aparatury odpowiedzialne było Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN).

 

Więcej …
Programiści Zespołu Obserwacji Ziemi laureatami konkursu Space App Camp! Drukuj Email
Aktualności
wtorek, 27 maja 2014 13:23

W dniach 4-12 maja br. programiści Zespołu Obserwacji Ziemi CBK PAN Adam Włodarkiewicz oraz Krzysztof Stopa wzięli udział w konkursie Space App Camp 2014, w siedzibie ESA European Space Research and Technology Centre (ESTEC) w Noordwijk (Holandia), i odnieśli sukces!

K. Stopa i A. Włodarkiewicz wraz z programistami z Berlina
Space App Camp to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), którego celem jest tworzenie prototypowych aplikacji mobilnych integrujących dane z systemu EGNOS oraz z Copernicus. Przedstawiciele ZOZ CBK PAN wraz z wybranymi przez głównego organizatora (Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen AZO) dwoma programistami z Berlina: Danny’m Preussler’em (Groupon) oraz Johannes’em Orgis’em (6Wunderkinder) utworzyli zespół, który opracował aplikację enviQ.  Aplikacja umożliwia szybki i prosty dostęp do informacji o jakości powietrza w danej lokalizacji na podstawie danych z programu Copernicus.  W konkursie wzięło udział 5 zespołów złożonych z przedstawicieli  nie tylko instytutów naukowych, ale i firm komercyjnych z całej Europy.  Prace nad aplikacją w wyznaczonych zespołach trwały tydzień.  enviQ oraz opracowany do niej model biznesowy została wyróżniona jako jedna z trzech aplikacji, które otrzymają wsparcie  ESA (voucher pieniężny), aby kontynuować jej rozwój. K. Stopa i A. Włodarkiewicz

 

Oprócz konkursu podczas Space App Camp odbyły się także seminaria na temat programu Copernicus oraz EGNOS, zwiedzanie instalacji ESTEC, prezentacja możliwości ESA Bussines Incubation Center.

 

Więcej na temat Space App  Camp 2014: http://www.app-camp.eu/index-space.php?anzeige=home.php

enviq screenshot

Poprawiony: wtorek, 27 maja 2014 13:43
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 157 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL