Aktualności

W Polsce powstanie pierwsze w Europie Centrum Kompetencji DRIVER+, którego zadaniem będzie zmniejszenie ryzyka wdrażania nowych rozwiązań w zarządzaniu kryzysowym. Centrum pozwoli realistycznie przetestować innowacje techniczne i organizacyjne, zanim te wejdą do służby operacyjnej.

Więcej …
CBK PAN w konsorcjum WROSPACE Drukuj Email
Aktualności
czwartek, 26 czerwca 2014 11:39

10 czerwca br. została podpisana umowa o utworzeniu konsorcjum WROSPACE, w skład którego wchodzi Centrum Badań Kosmicznych PAN i Uniwersytet Wrocławski. Współpraca naukowców i inżynierów z CBK PAN oraz UWr trwa od 40. lat, ale do tej pory nie była sformalizowana w postaci oficjalnego porozumienia między instytucjami.

 

Dotychczasowe wspólne badania instytutów dotyczyły głównie obserwacji Słońca w zakresie promieniowania ultrafioletowego i rentgenowskiego, a także eksperymentu BRITE, którego celem są obserwacje zmienności najjaśniejszych gwiazd widocznych na sferze niebieskiej. Celem działalności WROSPACE jest przede wszystkim budowanie platformy współpracy obu instytucji poprzez inicjowanie i realizację wspólnych eksperymentów kosmicznych. Umowa została podpisana na czas nieokreślony z możliwością dołączania nowych członków, co otwiera możliwości współpracy z innymi podmiotami zainteresowanymi eksperymentami kosmicznymi.

 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 151 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL