Aktualności

W dniach 17-19 czerwca br. w Warszawie dojdzie do spotkania międzynarodowego zespołu badaczy zaangażowanych w misję Europejskiej Agencji Kosmicznej ARIEL. Dostarczy ona danych o atmosferach tysiąca planet pozasłonecznych. Za powstanie kluczowego systemu ARIEL odpowiadają naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

 

Więcej …
CBK PAN o konferencji Science Polish Perspectives Drukuj Email
Aktualności
piątek, 29 sierpnia 2014 12:50


Od astrofizyki po zoologię, od nanotechnologii po informatykę kwantową….

Konferencja popularnonaukowa Science Polish Perspectives (SPP) skupia młodych badaczy nauk przyrodniczych, matematyczno-fizycznych i ekonomicznych studiujących na brytyjskich uczelniach. To idea, społeczność i platforma, której celem jest popularyzacja nauki, wymiana myśli i umocnienie współpracy między polskimi naukowcami.

Centrum Badań Kosmicznych PAN, reprezentowane przez mgr inż. Agatę Białek, przedstawi wykorzystanie penetratorów w eksploracji kosmosu oraz przybliży uczestnikom informacje i nowości na temat misji Europejskiej Agencji Kosmicznej - Rosetta

To już trzecia edycja SPP, która tym razem odbędzie się w dniach 24-25 października na Uniwersytecie Oksfordzkim, w słynnym St. John's College. W ramach konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać popularnonaukowych wystąpień na najwyższym poziomie, wziąć udział w warsztatach i dyskusjach panelowych oraz zdobyć informacje na temat stypendiów naukowych i finansowania projektów badawczych. Rejestracja prelegentów trwa do końca sierpnia, rejestracja pozostałych uczestników do 7 września. Konferencja odbywa się w języku angielskim.

Strona internetowa SPP: www.polishperspectives.org

Fanpage: www.facebook.com/polishperspectives

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 09:53
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL