Aktualności

Centrum Badań Kosmicznych PAN jest obecnie zaangażowane w dwa projekty Europejskiej Agencji Kosmicznej związane z procesem lądowania na Fobosie – księżycu Marsa.

W projekcie ESA REST (w konsorcjum z GMV Rumunia, AVS Wielka Brytania) CBK PAN odpowiada za kształtowanie dynamiki podwozia lądownika przez aktywne sterowanie.

Więcej …
Międzynarodowa konferencja EMSEV 2014 - Konstancin-Jeziorna, 22-26.09.2014 Drukuj Email
Aktualności
środa, 10 września 2014 14:26

W dniach 22-26 września br.  w Konstancinie – Jeziornej odbędzie się konferencja EMSEV 2014 (Electromagnetic  Effects Of The Earthquakes And Volcanoes; tłum: Elektromagnetyczne Efekty Trzęsień Ziemi i Wulkanów).

 

Konferencja ma na celu zaprezentowanie aktualnych wyników badań naukowych, zarówno teoretycznych, jak i obserwacyjnych, naziemnych i satelitarnych, związanych ze zjawiskami elektromagnetycznymi, towarzyszącymi tak gwałtownym procesom, jak trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów.

EMSEV 2014 to kolejna konferencja grupy powołanej przez IUGG (Międzynarodowa Unia Geofizyki i Geodezji) - asocjacji IAGA i IASPEI - geomagnetycznej i sejsmologicznej. Konferencje te odbywają się cyklicznie co dwa lata; poprzednie dwie odbyły się w USA i Japonii. Warto nadmienić, iż Polsce organizację EMSEV w tym roku przyznano w drodze konkursu. Konferencja jest organizowana wspólnie z Instytutem Geofizyki PAN i przy wsparciu Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych przy Prezydium PAN.

 

Więcej o konferencji: http://emsev2014.cbk.waw.pl/

 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 154 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL