Aktualności

Pod koniec września ogłoszono zwycięzców prac plastycznych w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II w dwóch kategoriach wiekowych: Junior Skywalkers oraz Senior Skywalkers. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem – wpłynęło 2829 prac z 31 krajów, w tym z Polski aż 528 prac.

Więcej …
CBK PAN zaprasza na V Forum Rozwoju Mazowsza Drukuj Email
Aktualności
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:29

W dniach 4-5 listopada br. na Stadionie Narodowym odbędzie się V Forum Rozwoju Mazowsza.  Organizator – Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych - zapewnił udział kilkudziesięciu wystawców – beneficjentów programów unijnych, dla których przygotowane zostały wydzielone stanowiska wystawiennicze. Na jednym z nich prezentowane będą badania i projekty prowadzone w Centrum Badań Kosmicznych PAN w  Zespole Obserwacji Ziemi. Fundusze spójności Mazowsza pozwoliły na zakup specjalistycznego oprogramowania oraz wzbogacenie infrastruktury technicznej, która jest wykorzystywana w różnorodnych pracach związanych z przetwarzaniem oraz analizami zdjęć satelitarnych i danych GIS.

 

Zaprezentowane zostaną również satelity BRITE-PL, które były montowane i testowane w Laboratorium Finalnych Testów Funkcjonalnych Aparatury Satelitarnej i Lotniczej. Laboratorium to powstało m.in. dzięki dofinansowaniu, jakie CBK PAN otrzymało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013,  Działanie 1.1 Wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego.

Więcej o wydarzeniu: www.vforum.growupstartup.com

Poprawiony: poniedziałek, 03 listopada 2014 14:30
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL