Aktualności

Proste respiratory, bezpieczniejsze kombinezony czy innowacyjne metody dekontaminacji to przykłady potrzeb służby zdrowia, niezbędnych do zatrzymania epidemii koronawirusa.

Więcej …
Prof. Włodek Kofman odznaczony Narodowym Orderem Legii Honorowej! Drukuj Email
Aktualności
środa, 24 czerwca 2015 14:48

Prof. Włodek Kofman,  profesor wizytujący w Centrum Badań Kosmicznych PAN, dyrektor naukowy CNRS (Centre National de la Recherche Scientifique) w Instytucie Planetologii i Astrofizyki w Grenoble (IPAG - l’Institut de Planétologie et d’Astrophysique de Grenoble), został odznaczony Narodowym Orderem Legii Honorowej za całokształt pracy naukowej,

 

w tym m.in. za utworzenie w 1999 roku Laboratorium Planetologii w Grenoble (od 2009 roku - Instytut Planetologii i Astrofizyki w Grenoble), za udział w misjach Mars Express, Rosetta oraz w wielu innych pionierskich eksperymentach. Uroczystość nadania orderu odbyła się 22 czerwca br. w IPAG, Grenoble.

Serdecznie gratulujemy!

 

dscf6440 wlodek_kofmanWłodek Kofman, jako profesor wizytujący, jest związany z Centrum Badań Kosmicznych PAN od 2012 roku. Współpracuje także z Jet Propulsion Laboratory (Distinguished Visiting Scientist) oraz Caltech, CA, USA, od 2013 roku. W 2010 roku został członkiem honorowym Royal Astronomical Society w Wielkiej Brytanii. Na cześć jego badań planetoidę 13368 nazwano "Wlodekofman".

Legia Honorowa to najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie za szczególne osiągnięcia w życiu wojskowym i cywilnym. Motto orderu to: Honneur et Patrie (fr. Honor i Ojczyzna). Order został ustanowiony 19 maja 1802 r. przez Napoleona Bonaparte.

Więcej informacji w komunikacie IPAG (po francusku): Wlodek Kofman (IPAG), chevalier de la légion d’honneur

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 15:02
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL