Aktualności

Dla mediów: ESA opublikuje pierwsze zdjęcia wykonane przez Solar Orbiter

Więcej …
EADS Astrium PDF Drukuj Email
Aktualności
poniedziałek, 02 listopada 2009 13:47

EADS Astrium - światowy lider w dziedzinie cywilnych i wojskowych systemów satelitarnych i kosmicznych ogłasza:KONKURS DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW O NAGRODĘ EADS ASTRIUM 2009 Konkurs ma celu:

 • promocję nauk i technologii związanych z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej wśród studentów polskich uczelni
 • wspieranie innowacyjności i kreatywnego myślenia młodych naukowców
 • pomoc w popularyzacji osiągnięć i pomysłów studentów oraz doktorantów.

Obszary

Konkurs jest otwarty dla studentów polskich uczelni i instytucji naukowych w dwóch kategoriach:
studiów inżynierskich i magisterskich oraz studiów doktoranckich, w następujących obszarach:

 • Nauki kosmiczne Optyka/fotonika (+technologie laserowe)
 • Silniki i napędy
 • Zaawansowana elektronika
 • Robotyka
 • Aplikacje satelitarne (pozycjonowanie i nawigacja, obróbka obrazu 3D, komunikacja i ich integracja)
 • Telekomunikacja
 • SAR i radary pasywne
 • Eksploracja kosmiczna i nowe misje włącznie z Księżycem i Marsem
 • Inne dziedziny związane z naukami i technologiami kosmicznymi, włącznie z aplikacjami

Zadanie Studenci zainteresowani udziałem w konkursie mają za zadanie stworzyć i przedłożyć “raport techniczny” zawierający dowolne innowacyjne rozwiązanie związane z technologiami kosmicznymi i satelitarnymi.

"Raport techniczny" musi wyczerpująco opisywać i prezentować w języku angielskim pomysł naukowy lub technologiczny, podkreślając jego wartość innowacyjną i potencjał implementacyjny. Projekt może zawierać schematy i rysunki oraz inne dodatkowe materiały, takie jak filmy wideo, fotografie, aplikacje multimedialne ilustrujące zakres i naturę przedkładanej propozycji.

Projekty mogą być składane pomiędzy 18 czerwca a 30 października 2009 przez indywidualne osoby. Aplikacje należy nadsyłać w wersji elektronicznej w dwóch kopiach: przez e-mail oraz drogą pocztową (na nośniku CD/DVD). Wersja papierowa nie jest wymagana. Każda aplikacja powinna zawierać maksymalnie 3-stronnicowe streszczenie oraz maksymalnie 30 stronnicowy szczegółowy opis (+ewentualne materiały dodatkowe).

Nagrody
Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ramach swojej kategorii oraz otrzymają następujące nagrody:

W kategorii studentów studiów magisterskich i inżynierskich:

Pierwsza nagroda: uczestnictwo w starcie rakiety Ariane w Porcie Kosmicznym Kourou w Gujanie Francuskiej i stypendium doktoranckie wspierane przez EADS Astrium Druga i trzecia nagroda: stypendium doktoranckie wspierane przez EADS Astrium

W kategorii studentów studiów doktoranckich: Pierwsza nagroda: uczestnictwo w starcie rakiety Ariane w Porcie Kosmicznym Kourou w Gujanie Francuskiej i stypendium podoktorskie wspierane przez EADS Astrium Druga i trzecia nagroda: stypendium podoktorskie wspierane przez EADS Astrium

Ewaluacja

Ewaluacja projektów zostanie przeprowadzona przez komisję złożoną z ekspertów z EADS Astrium i z Polski. Rezultaty finalne zostaną ogłoszone w listopadzie 2009. Raporty powinny być przesyłane na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Polspace Sp. z o.o. ul. Bartycka 18a; 00-716 Warszawa; z adnotacją: "Student competition for 2009 EADS ASTRIUM AWARD". Dodatkowe informacje, włącznie z kryteriami ewaluacji, można otrzymać pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: poniedziałek, 26 kwietnia 2010 11:53
 
Start Archiwum
Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL