Aktualności

Centrum Badań Kosmicznych PAN weźmie udział w drugiej edycji programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego”, organizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Więcej …
23 Festiwal Nauki Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 września 2019 11:23

23. Festiwal Nauki w Centrum Badań Kosmicznych

W niedzielę 22 września br. zapraszamy do Centrum Badań Kosmicznych PAN na Dzień Otwarty w ramach XXII warszawskiego Festiwalu Nauki.

Przygotowane przez pracowników Centrum prelekcje, pokazy i warsztaty zainteresują na pewno wszystkich odwiedzających - od najmłodszych do najstarszych uczestników.

 

W tym dniu, w godzinach 10:00-16:00 nasi pracownicy  opowiedzą, również najmłodszym gościom, m.in. o Marsie, naszym najbliższym sąsiedzie w Układzie Słonecznym - jaka jest ta planeta oraz jak ją badamy i poznajemy. Przewidziane są warsztaty o tym, jak formuje się jądro komety oraz jak powstają kratery uderzeniowe. Przewidujemy gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, a dla starszych pogadanki i prezentacje, m.in.  instrumentów naukowych opracowanych w CBK PAN i pracujących obecnie w przestrzeni kosmicznej na różnych satelitach oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

Zapraszamy również w godzinach 11:00 - 15:00 na pokazy astronomiczne w Planetarium Centrum Edukacyjnego "Planeta Anuka".

Wszystkie atrakcje odbędą się w gmachu CBK PAN przy ul. Bartyckiej 18A.

Wykłady popularno-naukowe:

godz. 11:00 „Tajemnice Układu Słonecznego” - dr Ryszard Gabryszewski

godz. 12:00 „Życie w Kosmosie” - dr Paweł Wajer

godz. 13:00 „Dalekosiężne misje Voyagerów” - dr hab. Romana Ratkiewicz, Prof. CBK PAN

Zapraszamy!


Dzien_otwarty_CBK_PAN.pdf

Poprawiony: czwartek, 19 września 2019 11:30
 
Start 23 Festiwal Nauki
Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL