Aktualności

Zawiadomienie o wyborze dyrektora Centrum Badań Kosmicznych PAN z siedzibą ul. Bartycka 18a, 00-716 Warszawa

zawiadomienie o wyborze dyrektora CBK.pdf

Dni Technik Satelitarnych

Dni Technik Satelitarnych to szereg różnorodnych wydarzeń organizowanych nieprzerwanie od 2007 roku. Ich celem jest przybliżanie i upowszechnianie  wiedzy o technikach satelitarnych, korzyściach płynących z ich stosowania oraz działalności kosmicznej w ogóle.

Równocześnie Dni Technik Satelitarnych stanowią platformę corocznych spotkań środowisk zajmujących się działalnością kosmiczną w Polsce - przedstawicieli biznesu, nauki i administracji publicznej. Służą jako forum dla dyskusji kierunków rozwoju działalności kosmicznej w Polsce.

Uczestnicy:
Do udziału w DTS zapraszani są przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu kosmicznego, administracji publicznej, przedstawiciele nauki z sektora satelitarnego, a przede wszystkim zwykli ludzie, którzy chcą zapoznać się z tą tematyką.

Centrum Badań Kosmicznych jako instytucja aktywnie rozwijająca swój potencjał w dziedzinie wykorzystania technik satelitarnych i technologii kosmicznych nieprzerwanie uczestniczy i wspiera organizację Dni Technik Satelitarnych. Prezentuje swoje osiągnięcia oraz konkretne obszary praktycznych zastosowań technik satelitarnych i przykłady nowoczesnych aplikacji na nich opartych, które odgrywają coraz ważniejszą rolę w nowoczesnym społeczeństwie i gospodarce.

Organizatorzy:
Pomysłodawcą  i głównym inicjatorem DTS jest Biuro ds. Przestrzeni Kosmicznej działające przy Centrum Badań Kosmicznych. W organizację i wsparcie merytoryczne  DTS angażują  się również  przedstawicieli biznesu i nauki z sektora satelitarnego, m.in. Agencja Rozwoju Mazowsza , a honorowy patronat sprawuje Ministerstwo Gospodarki.

Formy prezentacji:
Organizatorzy wykorzystując różne formy prezentacji tj. konferencje, dyskusje, warsztaty, demonstracje terenowe, ekspozycje, starają się za ich pomocą stworzyć platformę wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń, prezentację potencjału oraz kierunków przyszłego rozwoju branży kosmicznej.Dzień Technik Satelitarnych, 16.02.2015 Email

Dzień Technik Satelitarnych, 16 lutego 2015, Radzyń Podlaski

Poprawiony: piątek, 13 marca 2015 10:56
Więcej…
 
Dzień Technik Satelitarnych, 18.04.2011 Drukuj Email

Dzień Technik Satelitarnych, 18 kwietnia 2011, Radzyń Podlaski

Poprawiony: piątek, 13 marca 2015 10:56
Więcej…
 
Dni Technik Satelitarnych 2010 Drukuj Email

Dni Technik Satelitarnych 2010

Dni Technik Satelitarnych 2010, które po raz kolejny organizuje Centrum Badań Kosmicznych PAN we współpracy z licznymi instytucjami krajowymi  i zagranicznymi (w tym Europejską Agencją Kosmiczną) to 10-dniowa interaktywna wystawa służącą ukazaniu użyteczności technik satelitarnych i dyskusji na temat pożądanych kierunków rozwoju tego sektora w Polsce. W tym roku wystawa po raz pierwszy  miała charakter otwartej dla szerokiej publiczność i odbyła się w jednym z najchętniej odwiedzanych kompleksów handlowo-usługowych w kraju Złotych Tarasach w Warszawie. Szerokie nagłośnienie imprezy oraz rozszerzenie ekspozycji o elementy interaktywne, pozwoliły odwiedzającym łatwiej zrozumieć rolę kosmosu w życiu każdego człowieka.

Poprawiony: wtorek, 26 października 2010 11:06
Więcej…
 
Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych 2009 Drukuj Email

Mazowieckie Dni Technik Satelitarnych 2009 to  wydarzenie mające na celu przede wszystkim promocję technik satelitarnych jako źródła innowacji dla regionu Mazowsza, a tym samym wzmocnienia jego potencjału gospodarczego. Na wydarzenie to składał się cykl szkoleń,

warsztatów trwających od kwietnia do czerwca oraz konferencja podsumowująca całość wydarzeń.

więcej na: mdts.pl/

Poprawiony: środa, 31 marca 2010 14:35
Więcej…
 
Dni Technik Satelitarnych 2008 Drukuj Email

Na Dni Technik Satelitarnych 2008  złożyły się dwie imprezy, część konferencyjno-ekspozycyjna w maju  w Ministerstwie Gospodarki oraz Wioska Kosmiczna zorganizowana w ramach Pikniku Naukowego w czerwcu. Oba te wydarzenia pokazywały jak wiele można zyskać inwestując w rozwój sektora technik satelitarnych.

Więcej na : http://www.dnitechnik.kosmos.gov.pl/index.php?str=3

Poprawiony: środa, 31 marca 2010 14:35
Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2
Start Promocja Nauki Dni Technik Sat.
Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL