Aktualności

W dniach 13-14 grudnia 2017 br. Sieć Punktów Kontaktowych COSMOS2020 oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE przy wsparciu Komisji Europejskiej zorganizowały Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń Kosmiczna w Programie HORYZONT 2020.

Więcej …
Inne imprezy
BRITE-PL - Twoje przesłanie w kosmosie Drukuj Email

Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie przekazało na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miejsce na jednym panelu pierwszego polskiego satelity naukowego o nazwie „Lem”, do wykorzystania w aukcji charytatywnej.

Poprawiony: piątek, 29 lipca 2011 14:54
Więcej…
 
Sopockie Dni Nauki - GEOPLANET Drukuj Email
W piątek 28 maja 2010 Centrum Badań Kosmicznych PAN wzięło udział w Sopockim Dniu Nauki - GEOPLANET odbywającym się na terenie Instytutu Oceanologii PAN (http://www.iopan.gda.pl/index-pl.html) w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki (http://www.festiwal.gda.pl/)
 
Nasz udział:
wykład pt „Polski udział w sondowaniu Tytana i komet”
dr Krzysztof Ziołkowski
 
oraz stoisko demonstracyjno-eksperymentalne pt „Kret na Księżycu i przepis na kometę”
mgr inż. Michał Drogosz, doc. dr hab. Małgorzata Królikowska-Sołtan, dr Karol Seweryn
 
Program:
Zobacz:
Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2011 14:07
Więcej…
 
Międzynarodowy Rok Heliofizyczny 2007 w Polsce Drukuj Email

Międzynarodowy Rok Heliofizyczny nawiązujący do roku geofizycznego w 1957 jest międzynarodowym przedsięwzięciem koordynowanym przez Amerykańską Agencję Kosmiczną (NASA).

Poza celami naukowymi służy on popularyzacji   badań kosmicznych dotyczących szeroko pojętej fizyki heliosfery. Centrum Badań Kosmicznych PAN od bardzo dawna jest aktywnym uczestnikiem w tym obszarze badawczym.

Szereg towarzyszących mu specjalistycznych konferencji i inicjatyw  przyczyniły się do lepszego zrozumienia procesów heliofizycznych, które rządzą wpływem Słońca na Ziemię oraz pokazania społeczności naukowej oraz szerszej publiczności największych osiągnięć i wyników uzyskanych w fizyce heliosfery.

Koordynatorem obchodów MRH 2007 w Polsce był  prof. Wiesław Macek.

Czytaj więcej: http://ihy.cbk.waw.pl/index_pl.html

Poprawiony: wtorek, 20 kwietnia 2010 15:20
 


Strona 2 z 2
Start Inne imprezy
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL