Aktualności

W Polsce powstanie pierwsze w Europie Centrum Kompetencji DRIVER+, którego zadaniem będzie zmniejszenie ryzyka wdrażania nowych rozwiązań w zarządzaniu kryzysowym. Centrum pozwoli realistycznie przetestować innowacje techniczne i organizacyjne, zanim te wejdą do służby operacyjnej.

Więcej …
Aktualności
Sonda Międzygwiazdowa: pierwszy świadomie zamierzony krok ludzkości w podróży przez Galaktykę Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2020 11:40

W 1977 roku zostały wystrzelone dwie sondy Voyager 1 i 2, których głównym zadaniem była eksploracja układów Jowisza i Saturna. Po zakończonych sukcesem przelotach obok tych planet NASA przedłużyła misję sondy Voyager 2 do, kolejno, Urana i Neptuna.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2020 16:34
Więcej…
 
Sukcesy instytutów PAN w konkursach Horyzont 2020 Drukuj Email

Centrum Badań Kosmicznych PAN  znalazło się w gronie instytutów PAN, które sukcesem zakończyły starania o finasowanie badań w ramach konkursu Horyzont 2020 (Twinning).

Więcej…
 
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym obserwowany z orbity Drukuj Email
czwartek, 23 kwietnia 2020 12:11

Eksperci Centrum Badań Kosmicznych PAN wykorzystali dane satelitarne do wyznaczenia zasięgu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Obserwacje pokazały, że między 20 a 22 kwietnia obszar objęty pożarem powiększył się ośmiokrotnie, osiągając niemal 4200 hektarów.

Więcej…
 
Covid Challenge – inżynierska pomoc dla zdrowia Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2020 08:10

Proste respiratory, bezpieczniejsze kombinezony czy innowacyjne metody dekontaminacji to przykłady potrzeb służby zdrowia, niezbędnych do zatrzymania epidemii koronawirusa.

Więcej…
 
Skuteczniejsza walka z pandemią COVID-19 celem projektu HERoS z udziałem CBK PAN Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2020 11:27

Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) pomogą optymalizować działania systemowe związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, sprawcy pandemii choroby COVID-19.

Więcej…
 


Strona 1 z 5
Start Aktualności
Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostepnym na licencji GNU GPL